۱۸ مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری قشم همراه با عکس

Spread the love

جاذبه های گردشگری و مکان های دیدنی قشم :

سفر به قشم ممکن است برای شما تبدیل به یک رویا شده باشد برای دیدن جاذبه های گردشگری ، مناطق و جاهای دیدنی قشم  ما به معرفی ۱۸ مورد پرداخته ایم که اگر تا انتها این متن را دنبال کنید از تصاویر زیبای گردشگری قشم لذت خواهید برد.

دره ستاره گان از جاهای دیدنی قشم
دره ستاره گان از جاهای دیدنی قشم

– دره ستارگان قشم [از زیباترین جاهای دیدنی قشم] :

مکان این دره تقریبا در فاصله ی ۵ کیلومتری ودر نزدیکی روستای برکه خلف (غرب روستا) قرار دارد. ساکنین این روستا بر این اعتقاد بودند که ۲میلیون سال پیش ستاره ای  به این جزیره برخورد کرده است واین شکلهای زیببا وعجیب را بوجود آورده است. به همین دلیل نام این مکان ، دره ستارگان نام گذاری شده است.

یکی از جذاب ترین جاهای دیدنی قشم همین دره ستارگان است که حدود ۲میلیون سال قدمت دارد. زمین شناسان براین باورند که این شگفتی ها بر اثر پدیده های زمین شناسی نظیر تندبادها، باران های رگباری(تگرگ)، فرسایش توسط آبهای شطحی ایجاد شده است.

جاهای دیدنی قشم دره ستارگان

با سفربه قشم و رفتن به این دره شگفت انگیز متوجه تمام این زیبایی ها از جمله حفره های تودرتو، کوهای نادر، ستون های شگفت انگیز و… خواهید شد. اگر چنانچه قصد ماندن ور شب را دارید پیشنهاد میشود که حتما در روستای برکه خلف که در نزدیکی همین دره است توقف نمایید چرا که این روستا از پاکترین و خوش آب و هواترین روستاهای ایران است وبازاری که از صنایع دستی های دیدنی و زیبایی برخوردار است که همین صنایع دستی این بازار را به مراکز خرید قشم تبدیل کرده است .

– ژئوپارک قشم [پارک زیبای جهانی]:

ژئوپارک چیست؟ ژئوپارک‌ مکانی است که نشان دهنده ی تنوع بزرگ زیستی و زمین‌شناسی کره زمین است. بدون شک ژئوپارک قشم جزو با صفاترین مکان های جهان است .

 

در محدوده ی غرب جزیره قشم  به دلیل تنوع عظیم زمین‌شناسی از جمله جنگل‌های بی نظیر حرا،  دره‌ی تندیس‌ ،تنگه‌ چاهکوه ، بام قشم، دره‌ی ستارگان،غار نمکدان و دیگر نواحیِ دارای ترک و دره‌های عجیب و غریب، کوه‌های خیره کننده، ستون‌های جذاب ایجاد شده از فرسایش توسط باد و باران و بسیاری دیگر از پدیده‌های نادر زیستی و نیز تنوع گیاهی و جانوری، به نام ژئوپارک قشم شناخته می‌شود که به عنوان تنها ژئوپارک ایران و خاورمیانه به ثبت جهانی رسیده است.

مقاله جالب جاهای دیدنی ایران در پاییز را از دست ندهید.

– جنگل حرا: (محل زیستگاه مادر درختان)

از دیگر جاذبه های گردشگری جزیره ی قشم می توان به جنگل حرا اشاره کرد. این جنگل در ۶۰ کیلومتری غربی جزیره قرار دارد (واقع در تنگه خوران). عمراین جنگل حدود ۳۰ تا ۴۰ میلیون سال است! حرا، گیاهی است که دانه آن روی درخت مادر می‌روید و نهال تولید می‌کند،سپس بعد از گذشت زمان مشخصی از درخت جدا شده و به داخل مرداب می‌افتد. جنگل حرا برروی آب شوردریا قرار دارد و این فرایند سازش با آب شور و شرایط نامناسب، از حرا یک گیاه منحصربه فرد ساخته‌است.

جنگل حرا از دیدنیهای قشم

این درخت در آب شور رشد می‌کند و ریشه ی آن آب شور دریا را جذب کرده و تنه آن آب را تصفیه می‌کند، سپس مواد و املاح مورد نیاز آن را جذب کرده و بقیه را دفع می‌کند در زمان بالا آمدن آب دریا، این درختان تا خرخره در آب فرو می‌روند و منظره‌ای بسیارتماشایی به وجود می‌آورند؛ به طوری که گمان میشود تمام درختان زیر آب شناورند. این گیاه خارق العاده  که از اشک چشم آدم روییده‌است، حرا نام دارد و به افتخار دانشمند مشهور ایرانی، “ماهان باسره “این نام گذاری را کرده اند. این درخت در سواحل و مرداب‌های ساحلی مصر، عربستان و سواحل جنوب ایران هم روویده میشود.

 

– تنگه ی چاهکوه [دره ی بدون آسمان]:

دره یا تنگهٔ چاه‌کوه یکی از جاهای دیدنی جزیره قشم در استان هرمزگان است. در ۷۰ کیلومتری شهر قشم و در حوالی روستای چاهوی شرقی قرار دارد. علت مشهور شدن این دره به نام تنگه چاه‌کوه وجود چند چاه (فکرکنم ۴ تا) درون آن است که در زمان‌های بسیار قدیم به دست مردم روستای چاهو شرقی برای تأمین آب نوشیدنی کنده شده‌است.

دره چاهکوه جزو دیدنی های قشم

چاه‌کوه دره‌ای به عمق تقریبی ۱۰۰متر است که نمایشی از فرسایش سنگ‌های رسوبی در دل کوه است. این دره با حفره‌ها و ستونها و اشکال اعجاب‌آور در دیواره‌های خود توریستها را مبهوت می‌کند. مشابه این پدیده جذاب زمین‌شناسی در آلمان، انگلیس، چین، آمریکا و چند کشور دیگر وجود دارد . وجود شیارها و خطوط  موازی و همچنین حفره و تاقهای بدنه این دره و نیز وجود جوی‌ها آب نمک در کف دره، باعث شده تا تنگه چاه‌کوه هر گردشگری را حیرت زده کند.

دره چاهکوه جزو جاذبه های گردشگری قشم

دلیل ایجاد این کاسه ها در دل دیواره چاهکوه ،پدیده های طبیعی همچون باد، آب باران و بارش‌های شدید سیل‌آسا است. جنس سنگ‌های چاهکو از آهک یا بی کربنات کلسیم است که اسید آب باران باعث حل شدن آنها در خود و ایجاد شکاف‌ها و حفره‌های کوچکی در میان آنها شده و این حفره‌ها در طی چندین میلیون سال بزرگ‌ وبزرگتر شده و تبدیل به دالانه‌هایی شده‌اند.

مقاله جالب جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز را از دست ندهید.

– غار نمکدان:

غار نمکدان به نام‌های غار نمکی ۳N، غار نمک قشم و غار سه مرد برهنه نیز معروف است، این غار نمکی در ۱۰۰ کیلومتری جزیرهٔ قشم واقع شده است و طولانی‌ترین غار نمکی جهان می‌باشد و اینجا هم از دیگر مناطق دیدنی قشم به شمار می آید.

طول این غارحدود ۶۶۰۰ متر است. به علت سخت بودنِ بعضی از مسیرهای غار ناشناخته و کشف نشده ماندنِ بعضی از قسمت‌ها، هنوز طول واقعی آن مشخص نیست و انتظار می‌رود بیشتر از این باشد.

غار نمکدان جاهای دیدنی قشم

اسم اول این غار،سه مرد برهنه است و علت این نامگذاری داستان مفصلی دارد. سه متخصص اهل جمهوری چک برای شناسایی وارد این غار می‌شوند و در اعماق غار به جایی می‌رسند که آب نمک بسیارغلیظ بود و راهی به جز شنا برای رفتن به آن سمت غار نبود، این سه متخصص می دانستند که اگر با لباس به آب نمک بروند و بعد از آن به راه رفتن ادامه بدهند رسوبات نمک باعث سفت و سخت شدن لباس میشود و به بدنشان میچسبد و و راه رفتن بسیار دشوارخواهد بود و لباسشان مانند یک تخته سنگ می‌شود، پس کاملاً لخت شدند تا بتوانند از آب نمک عبور کنند و به کشف ادامهٔ غار بپردازند. به همین علت چون این سه مرد برهنه این غار را شناسایی کرده‌اند اسم این غار را سه مرد برهنه نهاده اند.

 بعد از مدتی پیاده روی و رسیدن به ابتدای غاربا سقفی از قندیل‌های زیبای بلورین و مرمرین خارق‌العاده نمکی روبرو خواهید شد. ودر کف آن جویی از آب نمک وجود دارد که منظره ایی زیبا نمایان میکند. علاوه بر این لایه‌های روی هم نمک صحنه‌های چشم‌نوازی به وجود آورده است که این لایه‌ها ازقدمت بسیار طولانی این غار حکایت دارد، و همین امر این غار را به دیدنیهای قشم افزوده است.

داخل غار و به ویژه اعماق آن بسیار تاریک است و برای رفتن به آن‌جا و مشاهده‌ی آن به چراغ قوه‌ای پرنور نیاز خواهید داشت. جوی آبی که از کوهِ نمکدان خارج می‌شود، پس از حل کردنِ نمک‌های مسیرش،‌ به صورت چشمه‌ی نمک در دامنه‌ی کوه بیرون می آید و با ریختن به گودال کنار خود، آن را به یک حوض سفید رنگ زیبا تبدیل می‌کند. اگر قصد سفربه قشم را دارید حتما از این غارزیبا دیدن کنید.

– [غار خربس] از دیگر جاهای دیدنی قشم:

چندین هزار سال پیش در دوران ساسانیان روستایی پرتردد به نام خربس رونق بسیاری داشته است .

غار خربس  یکی از مکانهای گردشگری جزیره قشم و از مناطق دیدنی استان هرمزگان  است. این غار در ۱۵ کیلومتری شهر قشم در سمت راست جاده قشم به روستای خربس  قرار دارد. در دل ارتفاعات روستای خربس، آثاری از معماری صخره‌ای دیده می‌شود که به عقیده برخی از کاوشگران، نیایشگاه پیروان مهرپرستی و با پرستشگاه آناهیتا (خدای آب) بوده‌ است. حفره‌هایی کوچک وبزرگ در وسط یک کوه غار خربس را ساخته است. این حفره‌ها در طول یک دوره زمانی بوسیله مردم دستکاری شدند و شکل اتاقک به خود گرفتند. این غار خربس درطول یک دوره زمانی کوتاهی مکان امنی برای زیستن مردم بوده است.

به دلیل فاقد پوشش گیاهی محوطه پیشنهاد میشود در ساعات ابتدایی صبح یا غروب به این مکان بروید که تابش آفتاب شدید نیست.

مناطق دیدنی قشم غار خربس

– بام زیبای قشم:

از دوست داشتنی ترین جاهای دیدنی قشم میتوان به بام قشم اشاره کرد که در بلندی های غربی آن قرار گرفته است. بام زیبای قشم، بر روی فلات تقریبا وسیعی واقع شده و در ارتفاعی بالاتر از سنگ آهک به وجود آمده و و جنس دامنه‌ها از ماسه سنگ، مارن و سیلت است که وسیع‌ترین منطقه مرتفع جزیره محسوب میشود. از روستای طبل پس ازحدود  ۱۵ الی ۲۰ دقیقه پیاده روی می توانید خود را به بلندی های بام برسانید. در آنجا منظره‌ای تماشایی و حیرت‌آور ازدیدنی های قشم نظیرخلیج فارس و همچنین جنگل‌های حرا و… میبینید.

در گذشته، مردم روستاهاى اطراف بام قشم در فصل تابستان براى فرار از شرجى و گرما ی هوا به این منطقه روى آورده‌اند.در اینجا بقایاى یک روستاى ویران شده وجود دارد که مردم منطقه ، آن را “کلات کشتار” می نامند.

این بام جذاب از شگفت انگیزترین جاذبه های گردشگری قشم است که همیشه  مورد پسند گردشگران ایرانی و خارجی  بوده است.

مقاله جالب بهترین مکان برای مسافرت در زمستان  را از دست ندهید.

 

دره تندیس ها مکان های دیدنی قشم

– دره تندیس ها: نقاشی منحصربفرد زمین

دره تندیس‌ها از دیگر دیدنی های قشم است که در اثر فرسایش و تغییرات زیست زمینی، منظره ای جذاب و دیدنی را خلق کرده است. دره ی تندیس‌ها در ضلع جنوبی جنگل‌ حرا واقع شده است و هر ساله محل بازدید توریستان داخلی و خارجی است. دره شگف‌انگیز تندیس‌ها، در ابتدای خلقت به بام زیبای قشم وصل بوده و پس از گذشت سالیان دراز، با بالا آمدن جزیره، ساحل عقب نشینی کرده و سطح خشکی بیشترشده است. مجموعه این عوامل باعث شده تا پدیده‌ای جذاب و دیدنی به نام دره تندیس‌ها در این منطقه به وجود آید و جزء جاذبه های گردشگری قشم شود.

در جنوب غربی روستای طبل  و در فاصله ۷۵ کیلومتری شهر قشم  قرار دارد از جنگل حرا که به سمت روستای طبل و از آنجا به سمت پایین و رو به سلخ حرکت کنیم در نزدیکی‌های بام زیبای قشم به دره بزرگ و عمیقی می‌رسیم که به خاطر تندیس‌های بزرگش به دره تندیس‌ها معروف شده است. سطح بیشتر دره از ترک های گلی پوشیده شده و از نظر شکل ساختاری تقریباً شبیه دره ستارگان است اما از نظر وسعت از دره ستارگان بیشتر است و بزرگی تندیس‌هایش بسیار حیرت انگیز است و آدم را خیره می‌کند.

دره، پر است از انواع اشکال جالب که گویا هنرمندی توانا آنها را نقش نگاری کرده است و سال‌ها مشغول تراشیدن سنگ‌ها بوده است،در حالی که همه اینها کارپدیده های طبیعی از قبیل باد و باران و… است.

شاید تصورش سخت باشد، در این دشت خشک که ترک‌های گلی آن را پوشانده زمانی دریا وجود داشته و ماهی‌های زیادی در آن زندگی می‌کرده‌اند،اما وجود صدف‌ها گویای آن است که قبلا این مکان دریا بوده است.

دره تندیس ها از مکانهای دیدنی قشم

– بندر تاریخی لافت:

مکان این روستا درمحدوده شمال‌غربی جزیره قشم است و  فاصله بسیار نزدیکی را با سرزمین اصلی دارد (که میتوان گفت نزدیکترین فاصله). چهره طبیعی ودست نخورده این روستای لافت در کنار درختان سبز گرمسیری و نخلستان‌های بی کران، همراه با دریای مواج زیبا و جنگل روی آب شناور حرا برای هر توریستی جذاب و خیره کننده است و به همین دلیل از مناطق دیدنی قشم به شمار می آید.

– چاهای تلا: طلای بندر بافت

چاه‌های تلا مربوط به دوران‌های تاریخی قبل از اسلام است و در روستای لافت جزیره قشم استان هرمزگان قرار دارد.

یکی دیگر ازمراکز دیدنی قشم که از جمله تماشایی ترین و جذاب‌ترین دیدنی‌های این جزیره زیبا به حساب می آید، چاه‌های تلا هستند. تلفظ صحیحتر  تلا، « تل آو» است که به مرور زمان برای راحتتر شدن تلفظ تغییر کرده‌است. تل به معنای تپه مشرف بر چاه‌ها و آو، در زبان محلی به معنی آب است. تل آو به چاه‌هایی گفته میشود که در کنار تپه آب قرار گرفته است. چاه‌های شگفت انگیز تلا، در حقیقت نزدیک به ۶۰ یا ۷۰ حلقه چاه است که در زمانهای قدیم آن‌ها را درون سنگ کنده‌اند و در هنگام بارش، آب باران از تپه های نزدیک به چاه‌ها درون آن‌ها می‌ریزد. آب‌های ریخته شده درون چاه، به دلیل جنس و دیواره عجیب چاه‌ها، برای مدت طولانی به صورت خنک  باقی می‌مانند ومردم روستا از آن استفاده می‌کنند. البته این چاه‌ها در گذشته در حدود ۳۶۵ چاه بوده‌است که مردم هر روز تا پایان سال ، از آب یکی از چاه ها استفاده می‌کردند.

در خارج از این مجموعه که آبادی روستای لافت آغاز می‌شود چندین چاه دیگر نیز وجود دارد. این چاه‌ها حاوی آب شور هستند که برای کشاورزی استفاده می‌شدند این چاه‌ها در گذشته ها میرآب داشتند و این میراب‌ها هم از بین زنان انتخاب می‌شدند و بیشتر زنان پیرلافتی بودند.

این چاه‌های شگفت انگیز در بندر لافت واقع اند و دیدن آن به گردشگران قشم گردی پیشنهاد می شود.

بندر لافت جاهای دیدنی جزیره قشم

– دشت بوخو: جایی برای شیطنت بازی آهوها

درحوالی بندر دولاب قله ای وجود دارد که بلندترین قله‌ی جزیره‌ی قشم است،این قله بلند کوه بوخو با ارتفاع ۳۵۰ متر است که از مناطق دیدنی قشم محسوب میشود. در کوهپایه‌ی این قله دشت بسیار وسیعی واقع است که اگر بارش باران در فصل زمستان کافی باشد، به محیطی سرسبز و دل نشین تبدیل خواهد شد. حیواناتی نظیر آهوها ،خرگوش‌ها، روباه‌ها و… که در این دشت هستند به زیبایی هرچه بیشتر این منطقه می‌افزایند. علاوه بر این زیبایی‌ها و شگفتی ها، میتوان به عسل‌های طبیعی این منطقه اشاره کرد که بسیار مشهور است و بازارهای قشم را طلایی کرده است. که پیشنهاد میشود حتی برای یک بار هم که شده از این عسل دلچسب استفاده کنید.

مقاله جالب در پاییز به کجا سفر کنیم  را از دست ندهید.

– جزیره ناز:

جزیره نازکه از دیدنی های قشم است در نزدیکی سواحل شرقی جزیره قشم قرار گرفته‌است و فاصله آن از ساحل حدود ۱کیلومتر است. مساحت این جزیره تقریبا سه هکتار است و دیواره‌های صخره‌ای به ارتفاع ۵ تا ۱۰ متر محوطه  آن را فرا گرفته‌است. این جزیره ساحل شنی ندارد و کاملاً هموار است و با پایین رفتن آب، برای مدت کوتاهی (۲ تا ۳ ساعت) مسیرباریکی این جزیره را به جزیره قشم وصل می‌کند.

این جزیره از دو جزیره‌ی کوچک صخره‌ای تشکیل شده است که در ساحل جنوبی جزیره قشم و در فاصله  ۲۲ کیلومتری شهر قشم در استان هرمزگان قرار گرفته‌است و به عنوان یکی از جاذبه‌های  گردشگری قشم شناخته می‌شود.

بهترین زمان برای رفتن به این جزیره همگام غروب خورشید است تا به تماشای یک غروب زیبا وبه اندیدشیدن حکمت الهی پرداخت و زیر آب رفتن نیمی از جزیره و مسیر شنی بین ساحل و جزایر ناز قشم لذت برد. همچنین این جزیره رؤیایی مکان خوبی برای شنا کردن است. در ضمن در پایین صخره خرچنگهایی به چشم میخورند که در حال حرکت هستند.

این جزیره واقعا ناز هم از زیباترین مکانهای دیدنی قشم است. این جزیره سه صخره متصل به هم دارد که از دل دریا سر بیرون کشیده است. زمان‌هایی که آب دریا پایین می‌رود، مسیری از ساحل به این صخره‌ها باز می‌شود و شما می‌توانید با پای پیاده به این صخره‌ها بروید وحتی در طول مسیر هم از دیدن دریا و جنب و جوش موجودات ساحل نظیر خرچنگها لذت ببرید . اما تمام جذابیت‌های جزیره ناز دیدنی به اینجا ختم نمی‌شود. هنگام مد(بالا بودن آب دریا)، اهالی آنجا در اطراف ساحل بساط پهن می‌کنند که جز بازارهای قشم به حساب می آید.در این بازارها میتوان به فعالیتهای نظیر فروش صنایع دستی،فروش میوه‌های گرمسیری، آشپزی و طراحی حنا روی دست اشاره کرد.

علاوه بر این در اواخر هفته ،غروب‌ها مردم بومی با ماشین‌های مدل بالا و گران‌ قیمت‌شان به ساحل می‌آیند و مسابقه میدهند.

جزیره هنگام از اماکن دیدنی قشم

– جزیره هنگام:زیستگاه کروکودیل‌های ایرانی

در ۲ کیلومتری جنوب شرقی جزیره دیدنی قشم ، جزیره همگام قرار دارد که این جزیره ۹ کیلومتر طول دارد و عرض آن ۶ کیلومتراست. هنگام ۳۳.۶ کیلومتر مربع مساحت دارد و به شکل مثلثی است . فاصله آن تا بندرعباس حدود ۴۴ مایل دریایی و تا شهر قشم حدود ۳۰ مایل دریایی می‌باشد. این جزیره ارتفاعات پست آهکی دارد و کوه ناکس با ۱۰۵.۸ متر ارتفاع بلندترین نقطه آن  است. طولانی‌ترین قطر آن از «روستای هنگام کهنه» تا «روستای هنگام جدید» ۹ کیلومتر است.

جزیره هنگام  ساحل نقره ای بسیار جذابی دارد که به همین دلیل جزء یکی دیگر از مناطق دیدنی قشم به شمار می آید.به دلیل وجود سرب در این ساحل باعث درخشندگی آن شده است و همچنین دارای ساحل شنی و هم دارای ساحل صخره‌ای است و از خاص‌ترین و شگفت انگیزترین مکان های تفریحی قشم است. با فرارسیدن شب به دلیل وجود فیتوپلانکتون‌های دریایی که از خود نورآبی ساطع می‌کنند؛ ساحل جزیره، هنگام شب به رنگ آبی فیروزه ای  دیده می‌شود و صنحه زیبایی رقم میخورد.

مقاله جالب زیباترین شهر شمال ایران  را از دست ندهید.

– قلعه نادری: تنها قلعه ایرانی در خلیج همیشه فارس

قلعه نادری یا قلعه لافت یکی از آثار تاریخی روستای لافت واقع در بخش مرکزی شهرستان قشم و از نقاط دیدنی قشم در استان هرمزگان  است. این قلعه درمنتها الیه تپه‌ای در جنوب روستای لافت قرار دارد و اهالی محل به آن قلعهٔ نادری می‌گویند این قلعه، نقشه مربع شکل دارد و آثار چهار برج در آن دیده می‌شود. درب ورودی قلعه رو به جنوب باز می‌شده‌است.

تنها قلعه ایرانی که در جزایر خلیج فارس  به دست ایرانیان باستان ساخته شده همین قلعه نادری ‌است. این قلعه در حدود ۲۵۰ سال قبل به دستور لطیف‌خان امیرالبحر نادرشاه برای صیانت بر تنگه خوران که راه مواصلاتی بین بندرکنگ و بندر لنگه و بندرعباس بود در بندر لافت قلعه آیی ایجاد کردند که به قلعه نادری شهرت یافته است.

قلعه پرتغالی ها از جزیره قشم مناطق دیدنی

– قلعه پرتغالی:

قلعه پرتغالی ها از دیدنی های طبیعی قشم و هرمز است .در بیشتر منطقه خلیج فارس  این قلعه‌های پرتغالی‌ها وجود دارند، در قشم، در کنگ و عمان، در رأس الخیمه، در جزیره هرمز، وخیلی از جاهای دیگر که البته خیلی از آن ها ویران شده اند. این قلعه‌ها با پلان چهار ضلعی نامنظم، دارای دیوارهای به قطر حدود ۵.۴ متر و برج‌هایی با ارتفاع تقریبی ۱۲ متر در چهار گوشه قلعه‌است. پرتغالی ها برای ساخت این قلعه های زیبا از معماران زبده ایرانی استفاده کرده اند. قلعه پرتغالی‌های قشم به علت اینکه مرکز نظامی بوده دارای انبارهایی نظیر جنگ‌افزار، آب انبار بزرگ، وهمچنین سرباز خانه ها، زندانها،  مرکز فرماندهی،کلیسا، تالارو … است. قلعه‌های پرتغالی‌ها یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم در استان هرمزگان است.

 

– سد و روستای گوران:

سد گوران مربوط به دوره پهلوی است و در جزیره قشم واقع شده است. دلیل نام گذاری این ده به گبران و بعدها گوران ،در گذشته این روستا محل زندگانی زرتشتیان بوده است.

این روستای قدیمی و تاریخی سرشار از نخلستان‌های سرسبز است که زیبایی آن را چندین برابر کرده آن را به یکی دیگر از جاهای دیدنی قشم تبدیل کرده است.

کارگاه‌ بزرگ لنج‌سازی در این روستای تاریخی، تحسین برانگیز است . هنری که به طور پیوسته  نسل به نسل به افراد مختلف روستا انتقال یافته  و تا به امروز ادامه دارد. در ابتدای روستا لنجی بزرگ و زیبا چشم گردشگران را خیره خویش کرده است که نشان از این امر است.

مقاله جالب جاهای دیدنی اصفهان زیباترین شهر جهان  را از دست ندهید.

– مقبره بی بی مریم:

مقبره بی بی مریم (تم سنیتی) مربوط به سدهٔ هشت ه‍.ق است و در شهرستان قشم، روستای تم سنتی واقع شده است. این بنا دارای یک محیط مسطتیلی با گنبدی بر بالای آن است که اگروارد آن شوید می‌توانید تکه‌های باقی‌مانده از کاشی‌های قدیمی و سفال های بسیار کهن را ببینید. مصالح آن از مرجان‌های دریایی و آهک صدفی استفاده شده است.این مکان هم از دیدنی های قشم محسوب میشود.

– روستای توریان قشم:

توریان از قدیمیترین روستاهای جزیره قشم محسوب میشود که در ۳۱ کیلومتری جنوب شهر قشم قرار دارد.این روستای از جمله روستاهای زیبا و بسیار پرطرفدار قشم است که قشم گردی را رواج داده است . خاک این روستای زیبا بسیار حاصل‌خیز است و همین امر موجب رونق کشاورزی و پدید آمدن نخلستان‌های انبوه و مزارع آفتاب‌گردان در آن شده است وبه اقتصاد آن کمک ویژه میکند.

2 دیدگاه برای “۱۸ مورد از جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری قشم همراه با عکس

 1. عنوان گفته:

  سلام
  من در زمینه تولید محتوی ، بازاریابی و تبلیغات اینترنتی فعالیت می کنم
  همیشه و همیشه و همیشه
  یادتون باشه که یکی از عوامل مهمی که باعث میشه مطالب سایتتون زیاد بازدید بشه عنوان مطالبتونه
  اگه عنوان مطالبتون خوب و جذاب باشه قطعا روی لینک سایتتون بیشتر کلیک میکنن و درنتیجه اعتبار بیشتری پیش گوگل پیدا می کنین و طبعا گوگل هم شما رو به خیلیای دیگه معرفی میکنه
  ولی فکر کردن در مورد ساختن یه عنوان خوب و موثر وقت زیادی رو از آدم میگیره و کار خیلی ساده ای نیست

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *