جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری که در سفر به کیش نباید از دست بدهید[۲۵ مورد]

جاهای دیدنی کیش و جاذبه های گردشگری
Spread the love

در این مقاله قصد داریم برای شما که قصد سفر به کیش دارید به معرفی ۲۵ مورد از تفریحات و دیدنیهای کیش بپردازیم تا زمانی که به این جزیره زیبا سفر کردید از جاهای دیدنی و جاذبه گردشگری آن لذت ببرید.

لیست جاهای دیدنی کیش همراه با عکس:

کاریز: شهرزیرزمینی کیش

کاریزیا (قنات) کیش یکی از جاهای گردشگری و تاریخی  کیش است و قدمت آن به بیش از ۲۵۰۰ سال میرسد.عمق تقریبی این قنات ۱۶ متر‌است و سقف آن از صدف و مرجان‌های دریایی است که بنا بر اطلاعات بدست آمده از راهنمایان بومی،  بین۲۷۰ تا ۵۷۰ میلیون سال قدمت دارد اما این اطلاعات پایه ی علمی ندارد و سن آن  با توجه به دهانه آهکی-مرجانی آن،  حدود چند هزار سال پیش بینی شده است. مساحت این قنات حدود ۱۰٬۰۰۰ متر مربع می‌باشد.

این قنات  به دلیل سقف پر از صدف‌ و مرجان‌های طبیعی بنایی منحصر بفرد در جهان است است. مسجد این شهر ، سقفی پر از سنگواره و فسیل‌های دریایی دارد که آن را در جهان مشهور کرده است.

آب انبار دوگنبد:

مکان آب انبار دوقلو در شمال جزیره کیش قرار دارد وبه جرأت می‌توان گفت که ، این سازه یکی از زیباترین جاذبه های گردشگری  جزیره کیش است که چشم همه توریستان را خیره خود کرده است.

این آب انبار در سال ۱۳۷۲ و بر روی آب انبار قدیمی‌تر تاسیس شده و آب انبار قدیمیتررا  ترمیم و بازسازی کرده است. این سازه دیدنی به شکلی سنتی و مانند معماری زیبای یزد ساخته شده است. در اطراف آب انبارها برای خنک کردن آب از بادگیر استفاده میکرده اند که  آب انبار دو قلو هم  پنج بادگیر دارد.

اسکله: از جاهای تفریحی کیش

یکی از بهترین مکانها برای پیاده روی و لذت بردن از ورزش پیاده روی همین اسکله جزیره کیش می باشد و به افرادی که گردشگری کیش انجام می دهند پیشنهاد میشود. این اسکله زیبا درسواحل جزیره واقع شده است و جنس آن از چوب است و چند متری از ساحل به سمت آب شما را همراهی میکند. از تفریحات آن میتوان به قایق رانی ، جت اسکی ، قایق پارویی و ماهیگیری اشاره کرد.

طول این اسکله حدود ۴۳۷ متراست و توسط طراحان ایرانی الاصل ساخته شده است. در ضمن این مکان دارای مراکز خرید و رستوران و کافه و… است.

کشتی یونانی از جاذبه های گردشگری کیش

کشتی یونانی (از تفریحات دریایی کیش محسوب می شود؟!):

کشتی یونانی یکی دیگر از جاذبه‌های مهم گردشگری  کیش است.  درتاریخ چهارم مرداد سال ۱۳۴۵ در نزدیکی روستای باغو به گِل نشست. سازنده این کشتی شرکت ویلیام همیلتون است که در سال ۱۳۲۲ در گلاسکو ساخته شد. وزن اولیه کشتی هفت تن و ۶۱کیلوگرم و طول آن حدود۱۳۶ متر بوده‌است. مالکان این کشتی افراد مختلفی چون انگلیسیها و ایرانیها بوده اند و آخرین صاحب آن یک شخص یونانی بود. این کشتی با توجه به اینکه مالکان متفاوتی داشته  نام‌های گوناگونی داشته که به ترتیب زمان عبارتند از امپایر ترومپت، نچرالیست، کوروش پارسی، همدان و در آخر یعنی زمان به گل نشستن «کولا اف» بوده‌است. علت به گل مبهم مانده است. بعضی ها علت را حق بیمه زیاد کشتی که نزد شرکت لویدز انگلستان داشته ، میدانند .

مقاله جالب جاهای دیدنی ایران در پاییز را از دست ندهید.

شهر حریره از مکان های دیدنی کیش:

شهر حریره مربوط به سدهٔ ۵ تا ۱۰ ه‍جری قمری است و درحوالی شمال جزیره کیش واقع شده.این شهراز توابع  بندر لنگه و از مکانهای دیدنی کیش در استان هرمزگان  است.

حریره در کنار مجموعه ورزشی المپیک واقع شده و ویرانه‌ایی بیش نیست. مساحت این شهر باستانی حدود ۱۲۰۰۰۰۰ متر مربع ست. محوطه باستانی حریره، براساس نتایج جستوجو های باستان‌شناسی پرتلاش صورت گرفته وشامل مجموعه ای دیدنی من جمله :مجموعه ساحلی و عمارت اعیانی، حمام، مسجد تاریخی، کارگاه شیشه‌گری و قنات‌های قدیمی .

حمام حریره:

شهر حریره حمامی دارد با صحن‌های متعدد و این حمام به مساحت تقریبی ۵۰۰ مترمربع محصور شده است. در بخش جنوبی این مکان سربینه و گرمخانه و تون حموم قرار گرفته و به وسیله راهرو سرپوشیده‌ای از آن جدا شده‌است. آخرین بخش ساختمان  هم ازدو خزینه کوچک و بزرگ درقسمت جنوب گرمخانه تشکیل شده است.

باستان شناسان براین باورند که این بنا (ممکن است از قدیمی‌ترین حمام‌های ایرانی باشد که طی تحقیقهای کاوشگران کشف و شناخته شده‌است، و دو دوره متفاوت از هم دارد ۱.دوره ایلخانی و۲. دوره تیموری) حمامی خصوصی بوده و به صاحبهای اعیانی داشته‌است.

حمام حریره از جاهای دیدنی کیش

خانه اعیانی شهر حریره:

خانه اعیانی شهر حریره ناخود آگاه بیننده را به یاد خانه‌های چندخانوار قدیمی در داخل فلات ایران و در شهرهایی چون یزد، اصفهان و کاشان می اندازد و این خانه‌ها از نمادهای  قدیمی خانه‌های حوالی خلیج فارس به حساب میآید.

علاوه براندازه و مساحت خانه، از روی کاشی‌های ستاره‌ای شکلی که در این خانه به دست آمده‌است،میتوان فهمید که این بنا همانند بناهای مهم ایلخانی ایران همچون تخت سلیمان و سلطانیه است.

با توجه به اینکه این کاشیها وارداتی به جزیره است نشان دهنده این است که این عمارت زیبا به یکی از ثروتمندان کیش تعلق داشته‌است.

شهر حریره در کنار دریا ساخته شده و دارای معماری و فضاهای ناشناخته‌ای است. کانال‌های افقی و جوی های زیرزمینی و چاه‌های متعدد در اطراف مجموعهٔ،منظره بسیار جذاب و نادری را شکل می‌دهد که هنوز عملکرد آن‌ها مبهم است، اما بدون شک با فعالیت‌های صیادی همچون صید ماهی، مروارید و مرجان ارتباط داشته و برای دسترسی راحت‌تر به دریا ساخته شده ‌است.

کلبه هور:

در غرب جزیره کیش کلبه دماغه مانند وجود دارد که به آن کلبه هور می گویند این کلبه از بهترین مکانهای دیدنی کیش می باشد.

دهانه این کلبه دماغ مانند صخره‌ای است وجانوران دریایی مختلفی مانند سرخو آمور سنگسر و لاک پشت ها در این مکان زندگی می کنند .به همین دلیل این منطقه برای ماهیگیری در روزهای آرام سال خوب است.

قاری نسبتاً کوچک به طول حدود ۵ متر در قسمت جنوب این مکان وجود دارد،می توان از قدم زدن در آنجا هنگامی که مد کامل است لذت ببرد  همچنین نیزاین مکان برای شنا کردن مورد استفاده  غواصان قرار میگیرد و طول آن از شمال تا جنوب کلبه متغیر است و هرچه به سمت جنوب حرکت کنیم عمق آب بیشتر می شود و به ۸متر می رسد. در روزهای طوفانی سال موج های وحشی به صخره ها می کوبد و این می تواند یکی دیگر از دلایل جذاب بودن این کلبه باشد .

می توانید از جاهای دیدنی قشم  نیز بازدید کنید.

پارک یا بوستان آهوان از جاهای دیدنی کیش

یکی دیگر از مکان های دیدنی کیش همین  بوستان آهوان است  و مکان  این جاذبه دیدنی در منتها الیه خیابان فردوسی است. 

این بوستان در اواخر سال ۱۳۸۰ تاسیس شد اما ۱۰ سال بعد یعنی سال ۱۳۹۰ تخریب شد و دلیل تخریب آن ساخت یک مرکز تجاری به نام میکا مال است پیش بینی می شود یکی از مهم ترین و بزرگترین مراکز خرید کیش بشود. البته دلیل اصلی تخریب آن مسائل بهداشتی بوده است که ساکنین نزدیک آنجا ناراضی بوده اند .

بوستان آهوان در حقیقت یک باغ وحش عظیم با وسعت ۲ هکتار بوده است اما دلیل نامگذاری آن این بوده که تمام موجودات آن در قفس بوده اند ولی آهوها آزاد بوده اند.به دلیل داشتن انواع مختلف حیوانات (تقریباً ۲۰ نوع ) گردشگران با رنج سنی مختلف را خیره خود می کرد .

پارک دلفین ها و باغ پرندگان

نزدیک به  ده سال پیش در جزیره دیدنی کیش پارک دلفینها تأسیس شد  این پارک یک مجموعه بزرگ تفریحی و گردشگری کیش است مساحت آن حدود ۱۰۰ هکتار می باشد و در جنوب شرقی جزیره کیش واقع شده است این مکان همچنین شامل باغ پرندگان استخر دلفین ها فضای سبز با انواع گوناگون گیاهی می باشد

بازدیدکنندگان می‌توانند از هنرنمایی حیواناتی که  در دلفیناریوم نگهداری میشود  دیدن کنند. این مکان دارای پستانداران دریایی مختلفی از قبیل شیر دریایی دلفین ها گراز دریایی گربه دریایی پنگوئن و غیره می باشد که هر کدام از این حیوانات دارای یک مربی خاص  خود برای انجام حرکات نمایشی میباشد.به علت بزرگ بودن این مجموعه هر بخش از آن دارای سرویس حمل و نقل (اتوبوس قطاری) می باشد و گردشگران و بازدیدکنندگان می توانند از آن استفاده کنند. 

باغ پرندگان  این مجموعه هم بالغ بر  ۵۰ نوع پرنده مختلف نظیر مرغ سقا، طاووس، ماکائو، شترمرغ، طوطی،   توکان،  مرغ عشق و غیره می باشد. 

خانه مردم شناسی بومیان کیش:

در قدیمی ترین محله  جزیره کیش بنایی به قدمت دویست ساله وجود دارد  که به خانه مردم شناسی بومیان معروف است. مساحت این خانه حدود ۱۲۰۰ متر مربع است و شامل ۱۵ اتاق ،دو حیاط مجلسی و یک حیاط خانوادگی است. 

 این خانه به منظورتوسعه صنعت گردشگری  و همچنین معرفی آداب و رسوم و فرهنگ قدیمیان به عنوان خانه مردم شناسی بومیان معرفی شد این خانه  نمایانگر مهمان‌نواز بودن این مردمان مهربان است.

صاحب این خانه ۸۰ سال پیش مرحوم حاج عبدالله بن شاهین بوده است  که آن از سه نسل قبل از خودبه ارث برده است. این شخص همچنین صاحب بزرگترین لنج بادبانی آن زمان بوده و تاجر مروارید هم بوده‌اند. گفته نماند که این شخص در رشته نجاری و لنج سازی تبحر خاصی داشته اند.

جزیره هندورابی کیش:

این جزیره یکی از جاهای دیدنی کیش واقع در شهرستان بندر لنگه در استان هرمزگان است. هند و رابی ما بین جزیره کیش و لاوان واقع شده است و طول آن حدود ۱۰ کیلومتر و عرضش حدود ۷ کیلومتر و وسعت آن حدود ۲۳ کیلومتر مربع است.این سرزمین تقریبا مسطح و هموار است و هیچ عارضه طبیعی ندارد .

 مسافت این جزیره از بندرعباس حدود ۳۲۵ کیلومتر و از کیش تقریباً ۲۳ کیلومتر است. اگر قصد سفر به جزیره هندورابی را دارید حتماً آب بیشتر با خودتان بردارید چرا که آب جزیره از چاه ها یا از آب انبارها تامین می شود و ممکن است به مشکل کم آبی برخورد کنید.این  این جزیره دارای لاک پشت هایی زیبا است که در   فصل بهار تخم گذاری میکنند که می تواند برای توریستان بسیار جذاب و دیدنی باشد از این رو پیشنهاد می شود در فصل بهار به این جزیره سفر کنید. 

می توانید  زیباترین مناظر شمال ایران  نیز بازدید کنید.

ساحل مرجانی از دیدنیهای زیبای کیش:

سواحل متعدد جزیره کیش، این جزیره را یکی از مناطق مهم گردشگری ایران تبدیل کرده است. ساحل مرجانی هم از یکی همین جزیره های دیدنی است . مطمئناً تمام گردشگرانی که قصد سفر به کیش را دارند این جزیره جز برنامه های تفریحی آنها می باشد .به علت وجود مرجان ها در این ساحل باعث می شود که دریا بسیار شفاف و تمام موجودات آن به راحتی قابل رویت باشند. البته این شفافیت زیاد دور از انتظار نیست چیز های مهم ترین  از قبیل انواع صدف، شقایق دریای، عروس دریایی، حلزون ها، و انواع گوناگون ماهی های تزیینی این ساحل را منحصر به فرد کرده است. به دلیل وجود آلاچیق های زیاد و همچنین فضای سرسبز این ساحل باعث شده است که  توریستان وقت بیشتری را در این مکان دیدنی  بگذرانند. عکاسان هم در هنگام طلوع یا غروب خورشید در این مکان بیشتر دیده می‌شوند. دلیل دیگر محبوبیت ساحل وجود امکانات تفریحی متعددی است که در این مکان تدارک دیده شده است. 

پارک ساحلی میرمهنا کیش:

یکی دیگر از ساحل های جزیره کیش که می توان در آنجا به تماشای دریای شفاف خلیج فارس  پرداخت،  پارک ساحلی میرمهنا است که در سواحل شمال و شمال غربی جزیره کیش واقع است. این پارک از مهم‌ترین و جذاب ترین و همچنین بزرگترین جاهای دیدنی جزیره کیش است و مساحت آن حدود ۱۰ هکتار است و از میدان جاسک تامسجد خاتم الانبیا ادامه دارد. این پارک تمام ساعات شبانه روز خالی از گردشگر نیست و دلیل آن وجود رستوران‌ها، هتل‌ها و مراکز خرید کیش است .البته بومیان و ساکنین خود جزیره هم در این پارک  دیده می‌شوند و دلیل آن نزدیک بودن این پارک به شهر است.

در این پارک اسکله ای وجود دارد که از مهمترین نمادهای پارک ساحلی میرمهنا است، طول این اسکله حدود ۱۳۰ متر و عرضش تقریباً ۹ متر است و وسعت آن چیزی حدود ۱۵۸۷ متر مربع می باشد.این اسکله پارک ساحلی میرمهنا را به دو بخش تقسیم کرده است. ماهیگیری در این پارک آزاد است و گردشگران  می  توانند با تهیه یک قلاب به صید ماهی مشغول شوند البته ناگفته نماند که این آزادی مربوط به زمان های عدم تخمگذاری ماهیان می باشد.

 پارک ساحلی سیمرغ از دیگر جاهای دیدنی کیش :

 پارک ساحلی سیمرغ از دیگر سواحل جزیره کیش است که در جنوب شرقی کیش قرار دارد و از مکان های دیدنی کیش به شمار می آید. وسعت تقریبی این پارک نزدیک به ۱۵۰ هکتار است عرضش حدود ۳۰۰ مترو طول آن ۵ کیلومتر است.

این پارک دارای دومکان باغ پرندگان و دلفیناریوم   است که باعث هیجان زدگی توریستان می شود. بندگان این پارک از چهار قاره مختلف جهان جمع آوری شده و در کنار یکدیگر نگهداری میشوند .  به همین دلیل این پارک شهرت فراوانی دارد و به یکی از بهترین جاهای دیدنی  کیش تبدیل شده است. دلیل نامگذاری این پارک، پارک ساحلی سیمرغ وجود مجسمه سیمرغ سفید رنگ در آن است. در این پارک اماکن ورزشی از قبیل میزهای پینگ پنگ، زمین بدمینتون، اسکی سوار و غیره در نظر گرفته شده است و همچنین مکان هایی برای بازی کودکان تعبیه شده که علاوه بر وسعت بزرگ این مکان ها، وسایل بازی گوناگونی دارد.

پارک مرد ماهیگیر:

در سواحل شرقی مجسمه بزرگی با طول ۱۲ متر دیده می‌شود. این مجسمه ماهیگیر نمایانگر این است که مردم شرق جزیره در ساحل زندگی می کرده اند. این مجسمه در پارک ساحلی مرد ماهیگیری واقع است که وسعت پارک حدود ۴۰۰۰متر مربع است و این مجسمه دارای  رکورد بزرگترین مجسمه فیگوراتیو کشور می باشد. در دو طرف پارک(  یعنی شرق و غرب پارک)   دو آب نما تعبیه شده که به وسیله جوی آب ۱۰۰ متری به هم وصل  شده‌اند. در طول این جوی درختانی بلند و تنومند وجود دارد که گردشگران را به استراحت زیر خود ترغیب می کنند. این پارک هم از جاهای دیدنی کیش محسوب می شود.

مقاله جالب جاهای دیدنی اصفهان زیباترین شهر ایران را از دست ندهید.

باغ راه ایرانی:

باغ راه ایرانی کیش با وسعتی بیش از ۳۲ هکتار در  قسمت جنوبی بلوار ولایت، مابین میدان هرمز و میدان سعدی با هدف ایجاد مکان گردشگری و معرفی آداب و رسوم اقوام مختلف کشور به توریستان داخلی و خارجی تاسیس شده است .

این مجموعه باغ شامل ۸باغ ایرانی و نه دروازه و آثار تاریخی شهرهای مختلف کشور است که از میدان هرمز با نماد سر در باغ ملی تهران شروع می شود و در ادامه به ترتیب دروازه های شمیران، دروازه طاق بوستان کرمانشاه، دروازه ارگ علیشاه تبریز، پلدختر لرستان، دروازه رق  آباد کرمان، دروازه هارونیه مشهد ، دروازه سی و سه پل اصفهان و در آخر دروازه قرآن شیراز در میدان سعدی به پایان می رسد. این باغ راه که طولانی‌ترین باغ راه کشور است همچنین دارای مجموعه هایی تفریحی و گردشی نظیر ۱۱ آبنما، رودخانه ای با طول ۴۰۰متر، حدود ۴۰۰ آب، و نه نقاشی دیواری که نماد فرهنگ و آداب و رسوم ایران اسلامی است .

پارک آبی اوشن از جاهای دیدنی کیش :

این پارک دارای تفریحات آبی است که به همین دلیل  طرفداران فراوانی دارد وهمین امر باعث شده که به یکی از مکان های گردشگری کیش تبدیل شود. این پارک در سال ۱۳۹۵ بر اساس داستان” را  قلعه خورشید” طراحی و تاسیس شده است که به همین دلیل هنگام سپری کردن اوقات در این مجموعه گمان می کنید که درون این داستان هستید. 

پارک اوشان وسعتی بالغ بر ۵.۵ هکتار دارد و تعداد  بلیطهای روزانه آن حدود۳۳۰۰ بلیط می باشد. لازم به ذکر است بدانید که طی تحقیقات انجام شده برخی از مسافران کیش فقط به قصد استفاده از این  پارک  هیجان انگیز که یک پارک تفریحی رو باز است سفر می کند.به دلیل اینکه از این پارک خانم ها هم استفاده می کنند ساختن ساختمان های بلند در اطراف این پارک ممنوع است و همچنین هیچ هواپیمایی اجازه پرواز بر فراز این پارک را ندارد.

روستای باغو  کیش: 

روستای باغو از قدیمی ترین روستاهای کیش و همچنین ایران است که فضای قدیمی آن ، صمیمیت را درد دل شما القا می کند. اگر قصد سفر به کیش و همچنین بازدید از این روستای تاریخی را دارید میبایست به سمت جنوب غربی جزیره کیش بروید یعنی همون جایی که یکی دیگر از جاهای دیدنی کیش یعنی” کشتی  یونانی” واقع شده است.برای رفتن به جاده باغو هم می توانید از بزرگراه خلیج فارس به آن دسترسی پیدا کنید و هم از سمت میدان غروب کیش.

 نام این روستا برگرفته از نام پیرزنی به نام” باغو”  که در  زمانی که این روستا در تصرف پرتغالی ها بوده است، زندگی می کرده است. در داخل این روستا مسجدی به نام”  مسجد النبی(ص)”  بنا شده که تاسیس آن به سال ۹۸۱ هجری قمری باز می گردد. این مسجد تقریباً کوچک است ولی آنچنان زیبا و دلنشین است که بازدید کنندگان را برای مدتی جذب خود می کند در این مکان همچنین چاه آبی وجود دارد که به نوع خود جلب توجه می کند.  همین جاهای زیبا است که این روستای باغ اورا جاذبه های گردشگری  کیش تبدیل می کند.

مقاله جالب بهترین مکان برای مسافرت در زمستان  را از دست ندهید.

درخت انجیر معابد کیش:

درخت انجیر معابد( لور) جزیره کیش، از دیگر جاذبه های طبیعی کیش می باشد که عمر آن بین ۳۰۰ تا ۵۰۰ سال تخمین زده شده است .پارچه های گره زده شده بر تنه آن در گذشته نشان دهنده این است که مردمان گذشته باورهای خاصی  داشته اند به نوعی این درخت را مقدس می پنداشتند.  اخیراً برای جلوگیری از آسیب های وارد شده به آن، دور درخت را محصور کرده‌اند. این درخت معروف ترین درخت جزیره است.

مسیر دوچرخه سواری :

مسیر دوچرخه سواری کیش به دلیل طولانی بودن و همچنین زیبایی های خاص خود همیشه طرفداران زیادی داشته است و جزء اصلی مکان های تفریحی کیش به حساب می آید.  در طول ۵۱کیلومتری این مسیر هیچ جاده وسایل نقلیه دیگر وجود ندارد و بخش زیادی از آن در کنار جاده جهان که در حاشیه نوار ساحلی ساخته شده است قرار دارد. در طول این مسیر طبیعت و چشم اندازهای فوق العاده نظیر نخلستان ها ،سواحل دریا و بوستان ها وجود دارد.

لاکپشت های دریایی:

از دیگر جاذبه های گردشگری این جزیره وصف نشدنی برای توریست ها، وجود لاک پشت های است که در ساحل برای تخم گذاری لانه می سازند .این لاک پشت ها اند: لاک پشت های سبز که از جلبک ها و کرم ها تغذیه می کنند و لاک پشت های پوزه عقابی. گفته شده است که نسل  این لاک پشت ها در حال انقراض است. زمان تخم گذاری لاک پشت ها از اواخر اسفند ماه تا اواسط هفته مرداد ادامه دارد. دوره تخم گذاری این موجودات ۱۵ روزه است و در هر فصل سه  دوره تخم گذاری می کنند. لاک پشت ها ی نوزاد ۶۰ تا ۷۰روز بعد از تخمگذاری به دنیا می آیند  محیط بانان آنها را به سمت دریا سوق می‌دهند. 

این لاکپشت ها نقش بسزایی در حفظ سلامت محیط زیست و اکو سیستم دریا دارند به همین دلیل مورد توجه و حمایت سازمانهای محیط زیست جهانی قرار دارند.

مجموعه سافاری از دیدنیهای کیش

مجموعه سافاری کیش: 

این مجموعه کامل و بی نظیر، در اوایل سال ۱۳۹۲ در زمینی به وسعت ۵۰ هکتار برای اولین بار در کیش و همچنین ایران احداث شد . معنی لغوی واژه سافاری safari  به معنای سیاحت کردن. از مهم ترین و معروف ترین تورهای سافاری، تور صحرایی است. انواع و اقسام وسایل نقلیه مانند: نیسان پاترول، لندرور، تویوتا لندکروز، هامر و غیره می باشد.

برای علاقه مندان به رشته موتورسواری پیست افرود پارس سافاری تدارک دیده شده است تا این افراد بتوانند در یک مکان مطمئن موتور سواری با انواع موتور های: کراس، تریل، atv و  باگی استفاده کنند. 

مقاله جالب جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز را از دست ندهید.

گذر هنرمندان کیش:

یکی دیگر از مکان های دیدنی کیش که نمادی از مشاهیر بزرگ ایران است گذر هنرمندان کیش است. این مجموعه پر مفهوم از سال ۱۳۷۸ در قسمت شرقی پارک حاشیه ای میدان سنایی و میدان ساحل احداث شد و به مرور زمان بر تعداد تندیس ها افزوده شد. هدف احداث این مجموعه آشنایی بیشتر گردشگران خارجی با فرهنگ و آداب و رسوم کشور عزیزمان است. 

تعدادی ازهنرمندان و مشاهیر که تندیس آنها در این مکان نصب شده است:  ابوالحسن صبا( سازنده ساز و موسیقیدان)، علی محمد حیدریان( نقاش)، حسین بهزاد( نقاش)، غلامحسین بنان ( خواننده)، شریف لطفی(  موسیقی دان)، مرتضی ممیز( طراح گرافیک)، غلامحسین سپنتا ( سینما  گر)، کریم پیرنیا( معمار)، قنبری مهر( هنرمند هنرهای دستی)، غلامحسین امیرخانی( خوشنویس)، عزت الله انتظامی( بازیگر)، عیسی بهادری( طراحی قالی)، هادی میرمیران( معمار)، پروین اعتصامی( شاعر)، محمد تقی جعفری( علامه)، مرتضی آوینی( فیلمساز دفاع مقدس)، جلال آل احمد( نویسنده)، فرشچیان( نقاش)، شهریار( شاعر)، امیرکبیر( صدر اعظم). 

تفریحات آبی جزیره زیبای کیش

انواع تفریحات آبی کیش:

تفریحات آبی از مهمترین دلایلی است که گردشگران را به جزیره کیش می کشاند.در زیر به بعضی از تفریحات کیش اشاره می کنیم .

  1. غواصی و تماشای دنیای زیر آب: به درون آب رفتن و همسفر شدن با موجودات دریایی حس بسیار خوبی به آدم دست می‌دهد. در تمام ایام سال این رشته پابرجا بعضی از مکان ها و سایت های مرجانی غواصی در کیش عبارتند از: کلبه هور، کشتی یونانی، کورال و غیره.
  2. شاتل و بنانا سواری: بعضی از مردم بومی کیش به قایق موتوری های خود  تیوب می بندند و با سواری دادن گردشگران و توریست ها کسب درآمد میکنند. 
  3.  فلای بورد: این ورزش و تفریح از جدید ترین تفریحات جزیره کیش است. این وسیله به جت اسکی متصل می شود و فرد سوار بر آن را  به بالا می برد و از آن بالا به آب شیرجه می زنند.
  4. اسکی روی آب: این ورزش نسبت به بقیه تفریحات قدمت بیشتری دارد و جزو اولین تفریحات  آبی وارد شده به جزیره است.

 این ورزش هیچ محدودیت سنی ندارد و کودکان نترس هم میتوانند از این تفریح استفاده کنند.

  1. چتربازی روی آب( پاراسل): این ورزش به دلیل پرواز بر روی آب های نیلگون خلیج فارس جذابیت خاصی دارد. هزینه این تفریح نسبتاً گران است و هزینه آن هر دقیقه ۶ هزار تومان است.
  2. جت اسکی: این رشته جزو کلاسی ترین تفریحات آبی است و به طور تقریبی می توان گفت اکثر مردم با آن آشنا هستند

هزینه این تفریح برای ۱۵ دقیقه ۶۰ هزار تومان است و در مکان های مختلفی مانند پارک های ساحلی سیمرغ و مرجان، کشتی یونانی و غیره برگزار می شود.

اگر قبلا سفر به کیش داشته اید یا قصد رفتن دارید لطفا نظرات خود را درباره جاهای دیدنی کیش و جاذبه های گردشگری این شهر زیبا با ما به اشتراک بگذارید.

2 دیدگاه برای “جاهای دیدنی و جاذبه های گردشگری که در سفر به کیش نباید از دست بدهید[۲۵ مورد]

  1. sara گفته:

    واقعا جاهای دیدنی کیش بسیار زیبا و دلچسبن. من یه بار برام پیش اومده که به کیش سفر کنم اما چون از جاهای دیدنی مختلف آن آگاه نبودم واس همین یکم سر در گم بودم واس همین یه سرچ کردم و فهمیدم که مکانهای دیدنی آن کجاها هستند. یه دنیا ممنونم از این سایت کاملتون. لایییییککککککک

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *