بهترین مکان برای مسافرت در زمستان کدام یک از جاهای دیدنی ایران است؟

بهترین مکان برای مسافرت در زمستان ایران
Spread the love

مسافرت در زمستان به کجای ایران برویم؟

شهرهای گرمسیری ایران در زمستان برای مسافرت سوالی از است که ذهن خیلی از افراد را ممکن است درگیر کرده باشد اگرچه مسافرت در زمستان برای سیاحت و گردش در مناطق زیبای کشور عزیزمان برای خیلی از افراد می تواند یک کار بعید به نظر بیاید. زمستان ایران جزو فصول سرد این کشور به حساب می آید و اکثرا هوا برفی و سرد می باشد. با این حال نباید از جاهای دیدنی ایران در زمستان غافل شد. اگر به دنبال بهترین مکان برای مسافرت در زمستان ایران هستید، توجه شما را به ادامه مطالب جلب می نمایم.

 

– جزیره کیش جزو مکانهای خوب مسافرت در زمستان

جزیر کیش بهترین مکان برای مسافرت در زمستان

اگر شما نیز از آن دسته از افراد هستید که از سرما و سوز زمستان متنفر هستید، برای انجام سفر در زمستان، مناطق جنوبی کشور، مقصدی ایده آل برای شما هستند. جزیره زیبای کیش در دل خلیج فارس قرار دارد و با زیبایی ها و مناطق گردشگری متنوعی که دارد، مقصدی مناسب برای سفرهای خانوادگی شما خواهد بود. فقط کافیست کمی از کارهای روزمره و عادی خود فاصله بگیرید و زمانی را برای مسافرت و گردش فراهم نمایید.

– قشم برای مسافرت زمستانی در ایران مناسب است!

در زمستان مسافرت کجا بریم بهتر از قشم

جزیره قشم، یکی از جزیره های شگفت انگیز ایران می باشد که بهترین مقصد برای سفر در زمستان می باشد. این جزیره با پدیده های طبیعی شگفت انگیز و تاریخی، مانند نگینی در خلیج فارس می درخشد. دره ستاره ها نمونه ای از این آثار بسیار زیبا می باشد. این دره قدمتی به اندازه دو میلیون سال دارد و بر اساس عقیده مردم محلی، در روزگار گذشته در اثر برخورد یک ستاره ایجاد شده است.

سفر در زمستان به قشم
غار نمکدان قشم نیز طولانی ترین غار نمکی دنیاست که دارای قندیل های نمکی و ظاهری مخروطی و شبیه نمکدان است که بازدید از آن خالی از لطف نیست.

– جزایر هرمز و هنگام

جزیر هرمز یکی از جاهای دیدنی ایران در زمستان

جزیره هرمز به خاطر رنگ قرمز خاکش معروف است. این جزیره در کنار آبی دریا، یک منظره بی نظیر برای شما فراهم می نمایند. در کنار سفر به جزایر مختلف خلیج فارس، شما می توانید از جزایر هرمز و هنگام نیز بازدید نمایید. جزیره هرمز به دلیل وجود دره مجسمه ها، دره رنگین کمان و همچنین تنگه هرمز، می تواند جزیره ای مناسب برای سفر در زمستان باشد.

جزیره هرمز بهترین مکان برای مسافرت در زمستان ایران
یکی دیگر از جزایر نزدیک قشم، جزیره هنگام می باشد که به دلیل اقلیم دریایی منحصر به فردش همچنین وجود ماهی های زیبا مثل دلفین و کوسه ماهی، یک جاذبه دریایی اید آل برای سفر در زمستان می باشد.

 

مقاله جالب جاهای دیدنی ایران در پاییز را از دست ندهید.

 

– چابهار یکی از بهترین محل ها برای مسافرت در زمستان

مسافرت در زمستان به چابهار

تنها شهر اقیانوسی ایران، شهر چابهار می باشد که با مناطق طبیعی و تاریخی گردشی مختلف، از جمله شهر های ایده آل برای سفر در زمستان می باشد. ساحل بسیار زیبا، کوه های مینیاتوری و تالاب صورتی از جمله مناطق دیدنی طبیعی این شهر هستند. از دیگر جاذبه های این شهر می توان به اماکن تاریخی مسجد جامع تیس، قلعه تیس، قلعه پیروز گت، قلعه بلوچ گت، گورستان قدیمی دشتیاری و غارهای بان مسیتی اشاره کرد. این شهر جزو مناطق آزاد کشور محسوب می شود شما می توانید بسیاری از اجناس کمیاب و گران را در این شهر با قیمت خیلی مناسب تر پیدا کنید.

 

– یزد جزو بهترین جاها برای مسافرت در زمستان

بهترین مکان برای مسافرت در پاییز یزد است

شهر خوش لهجه و تاریخی یزد، یکی از ایده آل ترین شهرها برای سفر در زمستان می باشد. این شهر تاریخی و خشتی بزرگ، به شهر بادگیرها معروف است و از زمان گذشته تا به امروز، بیشتر بافت تاریخی و قدیمی خود را حفظ کرده است. شما در این شهر می توانید از جاذبه هایی چون آتشکده بهرام یزد، میدان ساعت، موزه آب و آب‌ انبار شش بادگیر دیدن فرمایید. اگر بخواهیم تمام جاذبه های گردشگری این شهر را بنویسیم، می توان یک کتاب قطور داشته باشیم. این شهر در فصل زمستان آب و هوای مناسبی دارد اما در هنگام شب به دلیل شرایط بیابانی آن، هوا سوز وحشتناکی پیدا می کند.

– شهر تفت و آبشار درگاهان

آبشار درگاهان یزد مکانی مناسب برای سفر در زمستان

هنگام بازگشت از سفر خود به چابهار شما می توانید از یکی از زیباترین آبشارهای مرکزی ایران دیدن فرمایید. آبشار درگاهان برای سفر در زمستان نیز مناسب است. این آبشار در ۲۵ کیلومتری شهر یزد به سمت جنوب قرار دارد. آبشاری بلند و با شکوه که در فصل زمستان آب و هوایی بسیار مطبوع دارد. این آبشار در اکثر فصل های سال دارای آب می باشد.

مقاله جالب جاهای دیدنی اطراف تهران در پاییز را از دست ندهید.

– مهریز یکی از بهترین مکان ها برای مسافرت در فصل زمستان

سفر در زمستان به مهریز یزد

از دیگر شهرهای نزدیک یزد که ارزش بازدید و سفر در زمستان را دارد، شهر مهریز می باشد. در این شهر روزگاری بزرگترین بانک دنیا قرار داشت و از آن برای نگهداری پول ، طلا و مواد غذایی استفاده می شد. نام این بانک قدیمی ، قلعه سریزد می باشد. قدمت تاریخی این قلعه مستحکم، به دوران ساسانیان بر می گردد. این بنای چند طبقه و خشتی در نزدیکی یزد و شهر مهریز قرار دارد و در قدیم به هر خانواده یک حجره و مکان برای نگهداری مواد ارزشمند اختصاص داده شده بود.

– شهر نایبند و کویر زیبای آن

روستای نایبند از جاهای دیدنی ایران برای مسافرت در زمستان

یکی از بارزترین موارد تناقض سبزی و آبادانی با کویر و بی آبی را در شهر نایبند می توانید پیدا کنید. این شهر در استان کرمان و در نزدیکی کویر لوت قرار دارد و در سرمای زمستان، می تواند مکان مناسب برای سفر در زمستان باشد. شما در کویر نایبند، مناطقی سر سبز با درختان نخل مشاهده می کنید که در کنار کویر و بیابان خود نمایی می کنند.

– کویر گردی در سمنان

سمنان یکی از مکانهای مسافرت زمستانی در ایران

شهر کویری سمنان به دلیل وجود شرایط سخت زندگی و مردم خون گرم و با صفایی که دارد معروف شده است. سفر در زمستان به مناطق کویری و گرم می تواند تجربه ای متفاوت برای شما باشد. آسمان های پرستاره و زیبا در کنار شن و ماسه کویری، منظره ای بی همتا برای یک گردشگر می تواند باشد. در سفر خود به سمنان، علاوه بر کویر، زیارت قبر پیغمبران که گفته می شود فرزندان حضرت نوح در آن آرمیده اند، می تواند گزینه دیگر شما باشد.

مقاله جالب جاهای دیدنی ساری  را از دست ندهید.

– شوش و زیگورات چغازنبیل

مسافرت در زمستان ایران به زیگورات چغازنبیل

معبد زیگورات، اولین اثر تاریخی در ایران می باشد که در یونسکو ثبت شده است. این معبد حدود ۱۳۰۰ سال پیش از میلاد بنا شده است و ارزش تاریخی فوق العاده ای برای جهانیان دارد. به دلیل قرار گیری این معبد در جنوب کشور و استان خوزستان، آب و هوایی گرم و شرجی بر آن حاکم است. سفر در زمستان به این اثر تاریخی می تواند گزینه ای ایده آل برای بازدید از آن باشد.
شهر شوش علاوه بر این معبد، دارای آثار دیگری از جمله آرامگاه دانیال نبی، کاخ آپادانا، بقعه دعبل خزایی، کاخ اردشیر و رود کرخه می باشد.

– شوشتر و بزرگترین مجموعه صنعتی پیش از تاریخ

از دیگر شهرهای باستانی و تاریخی جنوب کشور، شهر شوشتر می باشد که به دلیل قرار گیری سازه های آبی در آن معروف شده است. این سازه عظیم و باشکوه متعلق به دوران هخامنشی و ساسانیان می باشد که شهرتی جهانی دارد. به دلیل اقلیم گرم و شرجی این شهر، سفر در زمستان می تواند مناسب تر باشد. سازه آبی این شهر مجموعه ای از بندها، کانال ها، آسیاب ها و آبشارهای کوچکی است که برای انتقال و هدایت آب طراحی شده بودند.

– جزیره آشوراده و منطقه گمیشان

مسافرت در زمستان به شمال جزیره آشوراده

جزیره آشوراده و منطقه گمیشان، یکی از مناطق توریستی شهر بندر ترکمن و تنها جزیره موجود در دریای خزر می باشد. در این جزیره شما اسب های وحشی و آزادی را خواهید دید که در سراسر جزیره مشغول دویدن هستند. این جزیره یکی از جاهای دیدنی شمال ایران در زمستان می باشد. قایق سواری و مشاهده حیات وحش و طبیعت بکر جزیره، از جمله تفریحاتی است که شما در این جزیره می توانید داشته باشید.
سفر در زمستان به این جزیره به دلیل آب و هوای مناسب تر و امکان ماهیگیری و خوردن ماهی تازه، لذت دیگری دارد.

– گرگان و پارک های جنگلی آن

مسافرت در زمستان به شمال درازنو گرگان

از دیگر شهرهای زیبا و بی نظیر شمال کشور، شهر گرگان می باشد. اگر به دنبال تجربه ای متفاوت از مناظر و طبیعت شمال هستید، پیشنهاد می کنیم در این فصل و پس از بارش برف سری به جنگل های گرگان بزنید. این شهر جنگلی مرکز استان گلستان می باشد و به دلیل وجود پارک های جنگلی مختلف از جملهارک جنگلی النگدره، ناهارخوران و پارک ملی گلستان معروف است. اگر سرسبزی و طبیعت جنگل ها در دیگر فصول گرم برایتان تکراری شده است، جنگل سفید و عروس مانند می تواند انتخای مناسبی باشد. سفر در زمستان به گرگان ضمن اینکه تجربه ای جدید برای شما خواهد بود، می تواند یک سفر خاطره انگیز نیز برای شما باشد. فقط هنگام سفر در این شهر، کلیه تجهیزات ایمنی از جمله لباس گرم و زنجیر چرخ به همراه داشته باشید.

مقاله جالب جاهای دیدنی ماسوله  را از دست ندهید.

– اردبیل و سرعین

 

شهر سردسیر اردبیل، در شمال کشور و در یک منطقه کوهستانی قرار دارد. اگر سرمای هوای زمستان برایتان اهمیتی ندارد، بازدید از این شهر خالی از لطف نیست . سفر در زمستان به این شهر کمی دشوار می باشد اما در صورت تمایل شما می توانید از دریاچه شورابیل، جنگل فندقلو و زیبایی هایش دیدن فرمایید.
در کنار سفر به این شهر، آبگرم های معجزه آسای سرعین را از یاد نبرید. سرعین با چندین چشمه آبگرم و امکانات رفاهی مناسب، یک شهر ایده آل برای سفر در زمستان می باشد.

 

– روستای آهار در نزدیکی تهران

اگر در مسافرت های خود به دور بودن مقصد حساسیت دارید و می خواهید یکی از مناطق نزدیک پایتخت را به عنوان مقصد سفر در زمستان انتخاب نمایید. روستای آهار مکان مناسبی می باشد. این روستا یکی از جاهای دیدنی اطراف تهران در زمستان می باشد که در دو طرف آن دو رود پر آب وجود دارد که در انتهای روستا به هم می پیوندند. آتشگاه باستانی قصران در این روستا قرار دارد و شما در بازدید از این روستا، می توانید از آبشار شکر آب نیز دیدن فرمایید.

در این نوشته، همه سعی ما بر این بود تا شهرهای کوچکی که اکثر مردم اطلاعات کمی از آنها دارند و می توانند مقاصدی ایده آل برای سفر در زمستان باشند را به شما معرفی نماییم.

نظر شما چیست؟ بهترین مکان برای سفر زمستانی در ایران کجا است؟ لطفا نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

1 دیدگاه برای “بهترین مکان برای مسافرت در زمستان کدام یک از جاهای دیدنی ایران است؟

  1. mahdi گفته:

    همیشه برام سوال بود که در زمستان جایی برای تفریح و گردش وجود دارد ؟؟ تا این که با این سایت آشنا شدم و از مطالب جذابش فهمیدم که چه جاهایی برای مسافرت در زمستان وجود دارد. واقعا ممنونمممممممممم

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *